Pieski szukają domu
Pieski szukają domu

W tym roku w naszej kampanii świątecznej gościliśmy pieski z fundacji Rasowy Kundel. Gucio i Skip pozowali niczym profesjonalni modele. 

Jeden i drugi kawaler szukają kochającego i odpowiedzialnego domu, który poświęci im dużo serca i uwagi. Nasi chłopcy mają trochę problemów zdrowotnych i z zaufaniem, stąd ich opiekun powinien mieć doświadczenie w opiece nad takimi pieskami. 

Gucio 

Piesek ma półtora roku i od początku nie miał łatwo. Kiedy trafił pod opiekę fundacji, został dokładnie przebadany i okazało się, że ma problem chirurgiczno-ortopedyczny. W związku z tym musi przyjmować leki 7 razy dziennie. Ważnym aspektem jest to, że Gucio pokonuje tylko małe dystanse na spacerach, dlatego może być świetnym towarzyszem dla osoby, która za spacerami nie przepada.  

Gucio musi być również pod opieką neurologia i internisty, ponieważ jego stan wymaga regularnych  badań kontrolnych krwi oraz USG. Co więcej, duży z niego łasuch, dlatego trzeba go kontrolować. Akceptuje inne psy i koty, ale Fundacja zaleca, by w domu nie było innych zwierząt. 

Osoba, która zdecyduje się przygarnąć Gucia, powinna być odpowiedzialna, cierpliwa i mieć dużo czasu. Gucio odwdzięczy się całym swoim sercem. Będzie wpatrzony w swojego człowieka i niesamowicie wierny. 

Skipper 

Piesek ma 4 lata i jest w typie border collie. Jest niesamowicie wrażliwy, dlatego potrzebuje przewodnika, który jest odpowiedzialny i cierpliwy. Kocha się uczyć, węszyć i słuchać komend od swojego człowieka. Skipper najlepiej będzie się czuł w spokojniejszym miejscu (centrum ruchliwego miasta nie będzie odpowiednie). W związku z tym, że Skipp zmieniał adresy kilka razy, Fundacja bardzo prosi o przemyślane decyzje. Przyszły opiekun musi być przygotowany na długi proces budowania relacji z psem. 

Dostaliśmy również informację z Fundacji, że Skipper niedawno był gościem w jednostce psów ratowniczych i brał udział w treningu ratowniczym. Po treningu dostał taką opinię: „Jest psem o olbrzymich wrodzonych predyspozycjach do pracy ratowniczej, pracuje świetnie górnym wiatrem, jest odważny. Ma naturalną ciekawość do eksploracji terenu, świetny popęd łupu, naturalny aport i niesamowitą chęć do współpracy z człowiekiem i ta chęć nigdy się nie kończy!”

O fundacji Rasowy Kundel

Fundacja działa już ponad 5 lat i w tym czasie pomogła już ponad 600 psom! Rasowy Kundel ratuje psy skrzywdzone przez człowieka, porzucone i cierpiące. Działa na zasadzie domów tymczasowych, gdzie doświadczeni opiekunowie socjalizują pieska, poznając jego mocne i słabe strony. Fundacja przyłącza się również do działań profilaktycznych i skupia swoje działania na zapobieganiu rozmnażania poprzez kastrację suk na wsiach oraz poprzez obalanie mitów, że każda suka musi raz urodzić, co nie jest prawdą. 

Jak wygląda procedura adopcji?

  1. Wstępna rozmowa telefoniczna.
  2. Ankieta adopcyjna (w formie mailowej).
  3. Weryfikacja ankiety (3-4 dni).
  4. Kontakt telefoniczny, mailowy ze strony fundacji.
  5. W przypadku kiedy możemy zaproponować psa dopasowanego do warunków i kompetencji rodziny - umawiamy zapoznanie w domu tymczasowym.
  6. Po zapoznaniu rodzina oraz fundacja ma 24 h na podjęcie decyzji.
  7. Czasami umawiamy kolejne spotkanie w domu rodziny adopcyjnej.
  8. Po decyzji pozytywnej fundacja wysyła maila, w którym zawieramy treści merytoryczne do zapoznania się oraz praktyczne, czyli co jest niezbędne, aby przyjąć psa do domu.
  9. Kiedy rodzina jest gotowa, merytorycznie i praktycznie, przyjeżdżamy z psem w ramach wizyty przedadopcyjnej połączonej z przekazaniem psa oraz podpisaniem umowy adopcyjnej.
  10. Pies ma swój dom, a my wspieramy rodzinę po adopcji.

A jeśli nie możesz adoptować pieska, to możesz wesprzeć fundację wpłacają pieniądze na psiaki. Już 5 zł wystarczy by nakarmić psiaka! Wejdź na Rasowy Kundel i czyń dobro! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium