Filozofia marki

Jesteśmy na rynku od 2014 r.

Tysiące naszych klientek potwierdzi, że o tkaninach wiemy wszystko.

Wybór materiału na Twoje ubranie jest dla nas priorytetem.

Nie uznajemy kompromisów.

Korzystamy z tkanin naturalnych: wełny, lnu, jedwabiu, bawełny oraz sztucznych: wiskoza, cupro, lyocell.

To właśnie uszyte z nich ubrania służą długo, nie zmieniają koloru, oddychają oraz nie wymagają częstego prania i prasowania.

Czy wiedziałaś, że wełniany garnitur możesz prać raz na kilka tygodni oraz że nie wymaga on prasowania?

Wystarczy, że odwiesisz go do szafy, a w ciągu nocy wszystkie drobne zagniecenia wyprostują się same. Dodatkowo ten sam garnitur możesz założyć zarówno w grudniu, jak i w lipcu. Wełna posiada bowiem zdolności termoregulacyjne, które sprawiają, że latem dają nam przyjemny chłód, a zimą grzeją!

Magia? Nie, to natura! Za to właśnie kochamy naturalne tkaniny!

Sprzeciwiamy się używaniu tkanin syntetycznych w modzie: poliestru, poliamidu i akrylu. Nasze ciała zasługują na lepsze traktowanie niż owinięcie ich w plastik.

Nie ulegamy trendom. Moda ma służyć nam, a nie my jej. Produkujemy ubrania, które nie wyjdą z mody za miesiąc.

Kolejne kolekcje projektujemy w taki sposób, żebyś mogła łączyć je z poprzednimi.

Wiemy, że masz na głowie ważniejsze rzeczy niż poranne wybieranie stylizacji, dlatego dbamy o to, żebyś dostawała od nas ubrania uniwersalne oraz pasujące do siebie.

ODPOWIEDZIALNA PRODUKCJA

Na pewno nie jesteśmy idealni, ale staramy się z całych sił, aby nasza produkcja była możliwie najbardziej odpowiedzialna i przyjazna środowisku.

Zobacz, co już robimy:

Tkaniny

Korzystamy w większości z tkanin naturalnych, czasem ze sztucznych (pochodzenia naturalnego), nigdy z syntetycznych.

Tkaniny kupujemy najczęściej u włoskich i angielskich producentów. Najczęściej wybieramy materiały, które posiadają jeden z poniższych certyfikatów:

 • Woolmark Company
 • GOTS
 • OEKO-TEX
 • BetterCotton 

Szwalnie i konstruktorzy

Szyjemy w miejscach, które od lat specjalizują się w wytwarzaniu danego elementu ubioru, dzięki czemu gwarantują takie rozłożenie ubrania na tkaninie, żeby zostało jak najmniej ścinków, a tkanina się nie marnowała.

Znamy nasze szwalnie. Współpracujemy z miejscami, które dbają o warunki pracy i szanują swoich pracowników.

Końcówki tkanin

 Jeśli jednak po odszyciu kolekcji zostanie nam trochę tkaniny to…szyjemy dalej!

Z końcówek tkanin dostaniesz u nas w butiku pojedyncze egzemplarze mini spódniczek, kamizelek lub sukienek. A jeśli zostanie nam tej tkaniny naprawdę mało, to oddajemy ją zaprzyjaźnionej marce Zack Roman, która szyje z nich męskie muchy. Dzięki temu, że używamy ponadczasowych tkanin, sprawdzają się one zarówno w męskiej, jak i damskiej modzie. 

Świadoma produkcja ilościowa

 Nie chcemy przyczyniać się do nadprodukcji ubrań na świecie. W tym celu wdrożyliśmy następujące rozwiązania: 

 1. Krótkie serie

  Niektóre nasze rzeczy szybko się kończą i jest to działanie celowe. Wolimy wyprodukować mniej, ale mieć pewność, że wszystko sprzedamy. 

 2. Brak notorycznych przecen

  Nie gramy ceną. Nie wprowadzamy nowej kolekcji i nie obniżamy 24 godziny później jej ceny. Staramy się robić możliwie jak najmniej obniżek cenowych i najchętniej wyłącznie pod koniec sezonu. Wolimy sprzedać mniej, lecz uczciwie.

 3. Szycie na miarę i buty na zamówienie.

  Wśród naszych usług znajdziesz między innymi szycie na miarę i buty na zamówienie. Za każdym razem wytworzymy dany element ubrania / obuwia w jednym egzemplarzu specjalnie dla ciebie. Jest to najbardziej ekologiczne i przyjazne środowisku rozwiązanie. 

Poprawki krawieckie

Promujemy poprawki krawieckie. Kupiłaś coś u nas sześć lat temu, a teraz poszerzyć? Odpadł Ci guzik w marynarce? Uważasz, że spódnica sprzed roku jest jednak za długa? Nie ma problemu. Poprawimy, naprawimy i zrobimy korekty.

Ważne, żeby nie wyrzucać ubrania, lecz nadać mu drugie życie. 

Pudełka 

Pudełka firmowe, w których otrzymujecie swoje ubrania, są wielokrotnego użytku. Klientki korzystają z nich, przechowując swoje drobiazgi w szafach, przewożąc rzeczy z miejsca na miejsca, a nawet pakują w nie torty (sprawdzone – mieszczą się!).

Torby, które otrzymujecie od nas w butiku, również możecie użyć więcej niż raz.

Możesz zanieść w niej lunch do pracy, a wracając do domu spakować tam zakupy spożywcze. 

Plastik 

Staramy się tam, gdzie to na tym etapie jest możliwe, wyeliminować plastik z życia naszej firmy. Pijemy wodę z filtrowanych butelek, Twoje ubrania pakujemy w bibułę, którą zaklejamy papierowymi naklejkami, a potem wkładamy do kartonowego opakowania, a na naszych eventach korzystamy wyłącznie z naczyń wielokrotnego użytku.

Pocztówki, które otrzymujesz w naszych przesyłkach, możesz później wykorzystać jako zakładki do książek. 

Przyjmowanie całych dostaw 

Staramy się przyjmować dostawy ubrań w całości, zmniejszając do minimum ilość kursów kurierskich potrzebnych do przewiezienia ubrań, a tym zmniejszając ilość spalin wytwarzanych przez dodatkowe kursy. 

Wciąż się doskonalimy 

Cały czas staramy się wdrażać nowe rozwiązania, które dbają o nas i nasze środowisko. Jeśli uważasz, że coś jeszcze moglibyśmy poprawiać – daj nam znać!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium