Monika Kamińska

Odwiedź nasz butiku przy ul. Niecałej 7 w Warszawie >>> sprawdź

Filozofia marki

 

Jesteśmy na rynku od 2014 r.

Tysiące naszych klientek potwierdzi, że o tkaninach wiemy wszystko. Wybór materiału na Twoje ubranie jest dla nas priorytetem. Nie uznajemy kompromisów. Korzystamy z tkanin naturalnych: wełny, lnu, jedwabiu, bawełny oraz sztucznych: wiskoza, cupro, lyocell. To właśnie uszyte z nich ubrania służą długo, nie zmieniają koloru, oddychają oraz nie wymagają częstego prania i prasowania. Czy wiedziałaś, że wełniany garnitur możesz prać raz na kilka tygodni oraz że nie wymaga on prasowania? Wystarczy, że odwiesisz go do szafy, a w ciągu nocy wszystkie drobne zagniecenia wyprostują się same. Dodatkowo ten sam garnitur możesz założyć zarówno w grudniu, jak i w lipcu. Wełna posiada bowiem zdolności termoregulacyjne, które sprawiają, że latem dają nam przyjemny chłód, a zimą grzeją!

Magia? Nie, to natura! Za to właśnie kochamy naturalne tkaniny!

Sprzeciwiamy się używaniu tkanin syntetycznych w modzie: poliestru, poliamidu i akrylu. Nasze ciała zasługują na lepsze traktowanie niż owinięcie ich w plastik. Nie ulegamy trendom. Moda ma służyć nam, a nie my jej. Produkujemy ubrania, które nie wyjdą z mody za miesiąc. Kolejne kolekcje projektujemy w taki sposób, żebyś mogła łączyć je z poprzednimi. Wiemy, że masz na głowie ważniejsze rzeczy niż poranne wybieranie stylizacji, dlatego dbamy o to, żebyś dostawała od nas ubrania uniwersalne oraz pasujące do siebie. 

Odpowiedzialna produkcja

Na pewno nie jesteśmy idealni, ale staramy się z całych sił, aby nasza produkcja była możliwie najbardziej odpowiedzialna i przyjazna środowisku. Zobacz, co już robimy:

Tkaniny i dzianiny

Korzystamy w większości z włókien naturalnych, czasem ze sztucznych (pochodzenia naturalnego), nigdy z syntetycznych. Tkaniny i dzianiny kupujemy najczęściej u najlepszych włoskich i angielskich producentów. Często korzystamy z tzw. deadstock, czyli już wyprodukowanych materiałów odzieżowych, dzięki czemu korzystamy gotowych zasobów nie produkując bez celu więcej.
 
Wełna, której używamy w kolekcjach sportowych to efekt długich poszukiwań materiału doskonałego. Jest to wełna produkowana z zachowaniem wszelkich standardów ochrony środowiska, oszczędzania wody i zrównoważonego rozwoju.
 

Najczęściej wybieramy materiały, które posiadają jeden z poniższych certyfikatów:

Szwalnie i konstruktorzy

Szyjemy nasze ubrania w miejscach, które od lat specjalizują się w wytwarzaniu danego elementu ubioru, dzięki czemu gwarantują takie rozłożenie ubrania na tkaninie, żeby zostało jak najmniej ścinków, a tkanina się nie marnowała. Znamy nasze szwalnie. Współpracujemy z miejscami, które dbają o warunki pracy i szanują swoich pracowników. Szukamy zrównoważonych i jakościowych rozwiązań na całym świecie. 

 

Końcówki tkanin

Jeśli jednak po odszyciu kolekcji zostanie nam trochę tkaniny to…szyjemy dalej! Z końcówek tkanin dostaniesz u nas w butiku pojedyncze egzemplarze mini spódniczek, kamizelek lub sukienek.

A jeśli zostanie nam tej tkaniny naprawdę mało, to oddajemy ją zaprzyjaźnionej marce Zack Roman, która szyje z nich męskie muchy. Dzięki temu, że używamy ponadczasowych tkanin, sprawdzają się one zarówno w męskiej, jak i damskiej modzie. 

 

Świadoma produkcja ilościowa

Nie chcemy przyczyniać się do nadprodukcji ubrań na świecie. W tym celu wdrożyliśmy następujące rozwiązania:

I Krótkie serie
Niektóre nasze rzeczy szybko się kończą i jest to działanie celowe. Wolimy wyprodukować mniej, ale mieć pewność, że wszystko sprzedamy. 

II Brak notorycznych przecen
Nie gramy ceną. Nie wprowadzamy nowej kolekcji i nie obniżamy 24 godziny później jej ceny. Staramy się robić możliwie jak najmniej obniżek cenowych i najchętniej wyłącznie pod koniec sezonu. Wolimy sprzedać mniej, lecz uczciwie.

III Szycie na miarę
Wśród naszych usług znajdziesz między innymi szycie na miarę. Za każdym razem wytworzymy dany element ubrania / obuwia w jednym egzemplarzu specjalnie dla ciebie. Jest to najbardziej ekologiczne i przyjazne środowisku rozwiązanie.

Poprawki krawieckie

Promujemy poprawki krawieckie. Kupiłaś coś u nas sześć lat temu, a teraz poszerzyć? Odpadł Ci guzik w marynarce? Uważasz, że spódnica sprzed roku jest jednak za długa? Nie ma problemu. Poprawimy, naprawimy i zrobimy korekty.

Ważne, żeby nie wyrzucać ubrania, lecz nadać mu drugie życie. 

 

Pudełka 

Pudełka firmowe, w których otrzymujecie swoje ubrania, są wielokrotnego użytku.
Klientki korzystają z nich, przechowując swoje drobiazgi w szafach, przewożą rzeczy z miejsca na miejsca, a nawet pakują w nie ciastka ;)

Torby, które otrzymujecie od nas w butiku, również możecie użyć więcej niż raz. Możesz zanieść w niej lunch do pracy, a wracając do domu spakować tam zakupy spożywcze. 

 

Plastik 

Staramy się tam, gdzie to na tym etapie jest możliwe, wyeliminować plastik z życia naszej firmy. Pijemy wodę z filtrowanych butelek, Twoje ubrania pakujemy w bibułę, którą zaklejamy papierowymi naklejkami, a potem wkładamy do kartonowego opakowania, a na naszych eventach korzystamy wyłącznie z naczyń wielokrotnego użytku.

Pocztówki, które otrzymujesz w naszych przesyłkach, możesz później wykorzystać jako zakładki do książek. 

 

Przyjmowanie całych dostaw 

Staramy się przyjmować dostawy ubrań w całości, zmniejszając do minimum ilość kursów kurierskich potrzebnych do przewiezienia ubrań, a tym zmniejszając ilość spalin wytwarzanych przez dodatkowe kursy.

Cały czas staramy się wdrażać nowe rozwiązania, które dbają o nas i nasze środowisko. Jeśli uważasz, że coś jeszcze moglibyśmy poprawiać – daj nam znać!

info@monikakaminska.com

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium