Monika Kamińska

NAJWIĘCEJ NOWOŚCI W BUTIKU PRZY UL. NIECAŁEJ 7 W WARSZAWIE! 

do kasy suma: 0,00 zł
EN / PL
Filozofia marki

Jesteśmy na rynku od 2014 r.

Tysiące naszych klientek potwierdzi, że o tkaninach wiemy wszystko. Wybór materiału na Twoje ubranie jest dla nas priorytetem. Nie uznajemy kompromisów. Korzystamy z tkanin naturalnych: wełny, lnu, jedwabiu, bawełny oraz sztucznych: wiskoza, cupro, lyocell. To właśnie uszyte z nich ubrania służą długo, nie zmieniają koloru, oddychają oraz nie wymagają częstego prania i prasowania. Czy wiedziałaś, że wełniany garnitur możesz prać raz na kilka tygodni oraz że nie wymaga on prasowania? Wystarczy, że odwiesisz go do szafy, a w ciągu nocy wszystkie drobne zagniecenia wyprostują się same. Dodatkowo ten sam garnitur możesz założyć zarówno w grudniu, jak i w lipcu. Wełna posiada bowiem zdolności termoregulacyjne, które sprawiają, że latem dają nam przyjemny chłód, a zimą grzeją!

Magia? Nie, to natura! Za to właśnie kochamy naturalne tkaniny!

Sprzeciwiamy się używaniu tkanin syntetycznych, czyli powstałych z ropy naftowej w modzie. Dlatego u nas nie znajdziesz poliestru, poliamidu i akrylu. Nasze ciała zasługują na lepsze traktowanie niż owinięcie ich w benzynę, z której wchłaniamy mikroplastik powodujący wiele chorób cywilizacyjnych. A klimat w którym żyjemy nie powinien stale się ocieplać z powodu produkcji ubrań z ropy naftowej. Dbałość wspólne przyszłe dobry to nasz priorytet/

Nie ulegamy trendom. Moda ma służyć nam, a nie my jej. Produkujemy ubrania, które nie wyjdą z mody za miesiąc. Kolejne kolekcje projektujemy w taki sposób, żebyś mogła łączyć je z poprzednimi. Wiemy, że masz na głowie ważniejsze rzeczy niż poranne wybieranie stylizacji, dlatego dbamy o to, żebyś dostawała od nas ubrania uniwersalne oraz pasujące do siebie. 

Odpowiedzialna produkcja

Na pewno nie jesteśmy idealni, ale staramy się z całych sił, aby nasza produkcja była możliwie najbardziej odpowiedzialna i przyjazna środowisku. Zobacz, co już robimy:

Tkaniny i dzianiny

Korzystamy w większości z włókien naturalnych, czasem ze sztucznych (pochodzenia naturalnego), nigdy z syntetycznych. Tkaniny i dzianiny kupujemy najczęściej u najlepszych włoskich i angielskich producentów. Często korzystamy z tzw. deadstock, czyli już wyprodukowanych materiałów odzieżowych, dzięki czemu korzystamy gotowych zasobów nie produkując bez celu więcej.
 
Wełna, której używamy w kolekcjach sportowych to efekt długich poszukiwań materiału doskonałego. Jest to wełna produkowana z zachowaniem wszelkich standardów ochrony środowiska, oszczędzania wody i zrównoważonego rozwoju.
 

Najczęściej wybieramy materiały, które posiadają jeden z poniższych certyfikatów:

Szwalnie i konstruktorzy

Szyjemy nasze ubrania w miejscach, które od lat specjalizują się w wytwarzaniu danego elementu ubioru, dzięki czemu gwarantują takie rozłożenie ubrania na tkaninie, żeby zostało jak najmniej ścinków, a tkanina się nie marnowała. Znamy nasze szwalnie. Współpracujemy z miejscami, które dbają o warunki pracy i szanują swoich pracowników. Szukamy zrównoważonych i jakościowych rozwiązań na całym świecie. 

 

Końcówki tkanin

Jeśli jednak po odszyciu kolekcji zostanie nam trochę tkaniny to…szyjemy dalej! Z końcówek tkanin dostaniesz u nas w butiku pojedyncze egzemplarze mini spódniczek, kamizelek lub sukienek.

A jeśli zostanie nam tej tkaniny naprawdę mało, to oddajemy ją zaprzyjaźnionej marce Zack Roman, która szyje z nich męskie muchy. Dzięki temu, że używamy ponadczasowych tkanin, sprawdzają się one zarówno w męskiej, jak i damskiej modzie. 

 

Świadoma produkcja ilościowa

Nie chcemy przyczyniać się do nadprodukcji ubrań na świecie. W tym celu wdrożyliśmy następujące rozwiązania:

I Krótkie serie
Niektóre nasze rzeczy szybko się kończą i jest to działanie celowe. Wolimy wyprodukować mniej, ale mieć pewność, że wszystko sprzedamy. 

II Brak notorycznych przecen

Nasze ubrania biorąc pod uwagę ich skład (naturalne włókna, certyfikaty) są dość tanio wycenione. Nie nabijamy sztucznych marży, ponieważ nie gramy przecenami lecz jakością. Nie wprowadzamy nowej kolekcji i nie obniżamy 24 godziny później jej ceny. Staramy się robić możliwie jak najmniej obniżek cenowych i najchętniej wyłącznie pod koniec sezonu. Wolimy sprzedać mniej, lecz uczciwie. 

Poprawki krawieckie

Promujemy poprawki krawieckie. Kupiłaś coś u nas sześć lat temu, a teraz poszerzyć? Odpadł Ci guzik w marynarce? Uważasz, że spódnica sprzed roku jest jednak za długa? Nie ma problemu. Poprawimy, naprawimy i zrobimy korekty.

Ważne, żeby nie wyrzucać ubrania, lecz nadać mu drugie życie. 

 

Pudełka 

Pudełka firmowe, w których otrzymujecie swoje ubrania, są wielokrotnego użytku.
Klientki korzystają z nich, przechowując swoje drobiazgi w szafach, przewożą rzeczy z miejsca na miejsca, a nawet pakują w nie ciastka ;)

Torby, które otrzymujecie od nas w butiku, również możecie użyć więcej niż raz. Możesz zanieść w niej lunch do pracy, a wracając do domu spakować tam zakupy spożywcze. 

 

Plastik 

Staramy się tam, gdzie to na tym etapie jest możliwe, wyeliminować plastik z życia naszej firmy. Pijemy wodę z filtrowanych butelek, Twoje ubrania pakujemy w bibułę, którą zaklejamy papierowymi naklejkami, a potem wkładamy do kartonowego opakowania, a na naszych eventach korzystamy wyłącznie z naczyń wielokrotnego użytku.

Pocztówki, które otrzymujesz w naszych przesyłkach, możesz później wykorzystać jako zakładki do książek. 

 

Przyjmowanie całych dostaw 

Staramy się przyjmować dostawy ubrań w całości, zmniejszając do minimum ilość kursów kurierskich potrzebnych do przewiezienia ubrań, a tym zmniejszając ilość spalin wytwarzanych przez dodatkowe kursy.

Cały czas staramy się wdrażać nowe rozwiązania, które dbają o nas i nasze środowisko. Jeśli uważasz, że coś jeszcze moglibyśmy poprawiać – daj nam znać!

info@monikakaminska.com

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium