Przejdź do głównej treści
Otwórz wyszukiwarkę
Szukaj
Zamknij wyszukiwarkę Wyczyść Szukaj
Produkty w koszyku: 0. Zobacz szczegóły

WEŁNA MERINO I EUKALIPTUS

Filtry
Podkategorie i filtry
Filtry

w kategorii: WEŁNA MERINO I EUKALIPTUS

Podkategorie

Wróć do: NON TOXIC ACTIVEWEAR
  • WEŁNA MERINO I EUKALIPTUS

Wybrane Filtry

Wyczyść

Cena

Dostępny rozmiar

Dostępny rozmiar

WEŁNA MERINO I EUKALIPTUS

Produkty: 6

Non Toxic Activewear · Nowy drop

Wełna merino i eukaliptus. Chłodna od pierwszego dotyku, sucha do ostatniej serii.

55% lyocellu z eukaliptusa i 45% wełny merino 17,6 mikrona. Zero poliestru, zero elastanu. Dzianina zaprojektowana na wysoką intensywność i skrajny upał, z włókien, których nie da się zrobić z butelek PET.

Zobacz produkty Jak powstała ta dzianina

Trening w dzianinie z wełny merino i lyocellu z eukaliptusa

55/45

Eukaliptus i merino

Podział pracy: lyocell z eukaliptusa chłodzi i odprowadza pot, merino reguluje temperaturę i pilnuje zapachu.

0%

Poliestru i elastanu

Wytrzymałość i elastyczność daje konstrukcja dzianiny, nie plastikowe dodatki.

17,6 µm

Grubość włókna merino

Na tyle cienkie, że nie gryzie nawet na rozgrzanej, spoconej skórze. Certyfikat ZQ.

160 g/m²

Lekki jersey

Zaprojektowany na HYROX, interwały i treningi w pełnym słońcu powyżej 30°C.

Po co wełnie eukaliptus?

Poliester w sklepach nazywa się "performance", ale na treningu robi jedno: przykleja się do spoconej skóry. Chciałyśmy dzianiny, która przy wysokiej intensywności chłodzi i schnie szybciej niż 100% merino, a jednocześnie nie zawiera ani grama syntetyków.

Rozwiązaniem okazał się podział pracy między dwa naturalne włókna. Lyocell z eukaliptusa jest gładki i fizycznie chłodny w dotyku: odbiera ciepło przy kontakcie ze skórą i wypycha wilgoć na zewnątrz dzianiny. Wełna merino reguluje temperaturę i sprawia, że ubranie nie pachnie po wysiłku. Każde włókno robi to, w czym jest najlepsze.

Czym jest lyocell z eukaliptusa?

To włókno celulozowe powstające z drewna eukaliptusa, nie plastik z ropy naftowej. W dotyku jest gładkie i jedwabiste, a przy kontakcie ze skórą daje efekt "zimnej strony poduszki": fizycznie odbiera ciepło, zanim zdążysz poczuć przegrzanie.

Do tego bardzo szybko schnie i wypycha pot na zewnątrz dzianiny, zanim poczujesz wilgoć. W praktyce oznacza to, że jeden komplet spokojnie wystarczy na cały tydzień treningów: wieczorem przepłukany, rano suchy i bez zapachu.

Merino czy merino z eukaliptusem? Odpowiadamy szczerze.

100% merino pozostaje naszą klasyką: pełna paleta kolorów, delikatny naturalny połysk wełny i wszystko, czego potrzebujesz na upał, interwały i treningi na HR max. Jeśli masz już nasze topy z wełny merino, nic nie straciły na aktualności.

Merino z eukaliptusem chłodzi jeszcze mocniej i jest wyraźnie chłodniejsze od pierwszego dotyku, szybciej schnie przy oblewającym pocie i ma głęboko matowe wykończenie, które inaczej łapie światło. Kolorów jest mniej, bo eukaliptus słabiej przyjmuje barwniki: kilka starannie wybranych zamiast pełnej palety. To nie następca merino, to jego mocniejszy wariant na najcięższe warunki.

Na jakie treningi ją projektowałyśmy?

01/ Sala. HYROX, HIIT, obwody, ciężary, bieżnia, wioślarz, ścianka, squash, hot yoga. Wszędzie tam, gdzie powietrze stoi, a tętno nie.

02/ Na zewnątrz. Interwały, biegi w terenie, gravel, szybkie podejścia w górach. Te same treningi, na które dotąd brałaś 100% merino, tylko z mocniejszym chłodzeniem.

03/ Pełne słońce. Bieganie i joga w tropikach, treningi w upale powyżej 30°C. Do medytacji też się nadaje, ale nie pokaże wtedy pełni swoich możliwości.

Certyfikaty, nie deklaracje

Wełna merino w tej dzianinie ma certyfikat ZQ: dobrostan zwierząt bez mulesingu i pełna identyfikowalność pochodzenia. Grubość włókna to zmierzone 17,6 mikrona, a nie marketingowe "ultra soft". Badania NC State University wykazały, że merino zarządza ciepłem i wilgocią nawet o 96% lepiej niż poliester.

Połączenie wełny z lyocellem to innowacja, którą potrafi wykonać niewiele przędzalni na świecie, dlatego drop powstaje w małych ilościach. Każdy produkt jest projektowany i szyty w Polsce. Poznaj filozofię marki.

Intensywny trening w dzianinie z merino i eukaliptusa Top z wełny merino i lyocellu z eukaliptusa

Non toxic, non boring

Niczym zimna strona poduszki. Tylko że możesz w niej trenować. Brzmi dobrze?

Pomiń filtry
Filtry
Cena
Zamknij ustawienia filtra Cena
Dostępny rozmiar
Zamknij ustawienia filtra Dostępny rozmiar
Dostępny rozmiar
Anuluj Zastosuj filtry
Koniec filtrów

Lista produktów

Domyślne Domyślne Nazwa produktu: od A do Z Nazwa produktu: od Z do A Cena: od najniższej Cena: od najwyższej
Cena 450,00 zł
55% lyocell z eukaliptusa, 45% wełna merino
Cena 490,00 zł
55% lyocell z eukaliptusa, 45% wełna merino
Cena 490,00 zł
55% lyocell z eukaliptusa, 45% wełna merino 
Cena 450,00 zł
55% lyocell z eukaliptusa, 45% wełna merino 
Cena 490,00 zł
55% lyocell z eukaliptusa, 45% wełna merino
Cena 490,00 zł
55% lyocell z eukaliptusa, 45% wełna merino 

Wełna merino i eukaliptus to duet naturalnych włókien, który łączy komfort noszenia z doskonałą termoregulacją. Ubrania z wełny merino oddychają, odprowadzają wilgoć i nie chłoną nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą. Włókno eukaliptusowe  jest przyjemnie chłodne, gładkie i delikatne nawet dla wrażliwej skóry – to świetny wybór dla osób, które źle znoszą materiały syntetyczne.

W tej kategorii znajdziesz odzież uszytą wyłącznie z naturalnych materiałów, bez dodatku poliestru. Ubrania z wełny merino i eukaliptusa są lekkie, miękkie i antybakteryjne, a przy odpowiedniej pielęgnacji służą przez lata. Wybierając naturalne włókna, dbasz nie tylko o swój komfort, ale też o środowisko – merino i lyocell są biodegradowalne i powstają z odnawialnych surowców.

Postaw na jakość i komfort każdego dnia. Sprawdź naszą kolekcję ubrań z wełny merino i eukaliptusa i przekonaj się, jak przyjemna może być odzież bez poliestru.

  • 77agency Kamil Góraj
  • Shoper
  • KamilGóraj

BUTIK STACJONARNY: NIECAŁA 7 | WARSZAWA

Trening o wysokiej intensywności w dzianinie z wełny z eukaliptusem
Non Toxic Activewear · Nowy drop

Chłodna od pierwszego dotyku.
Sucha do ostatniej serii.

Merino z eukaliptusem: pierwsza dzianina w naszej kolekcji, która aktywnie chłodzi. 55% lyocellu z eukaliptusa, 45% wełny merino, zero poliestru.

  • Chłodzi w dotyku i schnie szybciej niż sama wełna
  • HYROX, HIIT, interwały, upał powyżej 30 stopni
  • 0% poliestru i elastanu, a mimo to bardzo elastyczna
Dowiedz się pierwsza o premierze
Jesteś na liście. Odezwiemy się w dniu premiery.
Nie udało się zapisać. Napisz do nas: kontakt@monikakaminska.com.

Zero spamu, jedna wiadomość przed premierą i -10% na pierwsze zakupy z newslettera.

Poznaj dzianinę