Monika Kamińska

NAJWIĘCEJ NOWOŚCI W BUTIKU PRZY UL. NIECAŁEJ 7 W WARSZAWIE! 

do kasy suma: 0,00 zł
EN / PL
Deadstock, czyli odpowiedzialna moda
Deadstock, czyli odpowiedzialna moda

Co to jest deadstock?

Deadstocki są to materiały, które zostały wyprodukowane, ale nie odebrane przez firmę zamawiającą. Często produkowane pod zamówienie, w niedużych ilościach uniemożliwiających producentowi ich regularną sprzedaż. Deadstocki to również końcówki produkcji dużych serii, które początkowo cieszyły się dużą popularnością, jednak producent przecenił swoje możliwości sprzedażowe i ostatecznie został z wyprodukowaną tkaniną. My te materiały po prostu odkupujemy, dzięki temu nadajemy im nowe życie i przeciwdziałamy zaleganiu tkanin.

Musimy koniecznie nadmienić, że te tkaniny są w I gatunku. Nic im nie dolega, oprócz tego, że wypełniają magazyny producentów. My odkupując je, zmniejszamy nadprodukcję i dajemy im szansę wypełnić swoje przeznaczenie. Ogromną zaletą tkanin z deadstocków jest ich unikalność. Nasz dział produkcji bardzo często znajduje wśród nich perełki, które pozwalają nam stworzyć naprawdę unikalne produkty, których nie znajdziecie w żadnym innym sklepie.

Można śmiało powiedzieć, że korzystanie z deadstocków wpisuje się w szeroko pojęty upcykling, który polega na znajdowaniu nowych rozwiązań dla istniejących produktów przy jednoczesnym zachowaniu ich integralności i wydajności. Wykorzystywanie istniejących materiałów jest jednym z wielu działań, dzięki którym Monika Kamińska zalicza się do marek odpowiedzialnych względem środowiska naturalnego.

Sprzeciw dla branży fast fashion

Szybka moda zaśmieca naszą planetę coraz bardziej. Ubrania są jednorazowe, ich marna jakość sprawia, że są wyrzucane czasem po dwóch, trzech praniach. Sprzeciwiamy się temu od zawsze. Korzystanie z deadstocków jest tego najlepszym dowodem. Dajemy życie naturalnym tkaninom, które zostały wyprodukowane i mimo swojej wysokiej jakości z różnych powodów wypełniają magazyny producentów.

Zobacz nasze produkty, które uszyliśmy z materiałów z deadstocku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium