Monika Kamińska

NAJWIĘCEJ NOWOŚCI W BUTIKU PRZY UL. NIECAŁEJ 7 W WARSZAWIE! 

do kasy suma: 0,00 zł
EN / PL
Wool Q and A
Wool Q and A

Dlaczego wełna jest lepsza niż poliester?

Ubrania z poliestru są mało komfortowe — materiał nie oddycha, nie jest przewiewny, prowadzi do potliwości i może to skutkować odparzeniami. Nie jest odporny na zużycie, pochłania zapachy i z czasem ubranie z poliestru przestaje nadawać się do noszenia. Ponadto jest to materiał szkodliwy dla środowiska, poliester nie występuje w przyrodzie i czas jego rozkładu liczy się w setkach lat. W przeciwieństwie do poliestru, wełna jest materiałem naturalnym, zapewniającym termoregulację i przyjaznym nie tylko dla skóry, lecz także dla środowiska. Ubrania uszyte z wełny pozostaną z tobą przez wiele sezonów, niezmiennie ciesząc swoimi właściwościami.

Czy każda wełna to materiał premium?

Na rynku pełno jest ofert ubrań z dodatkiem wełny, lub w 100% wykonanych z wełny, jednak nie każda wełna zapewnia taki komfort jak wełna premium. Aby powstał materiał najwyższej jakości potrzeba wielu czynników oraz zachowania standardów przy produkcji. Długo poszukiwaliśmy idealnego materiału do naszych zimowych kolekcji. Wełna wełnie nierówna — chcąc mieć pewność, że sięgamy po najlepszy materiał, wybraliśmy wełnę z certyfikatem jakości. Do uszycia kolekcji Aspen i Winter Sport wykorzystaliśmy wełnę certyfikowaną ZQRX i Woolmark Company.

Czym jest certyfikat ZQRX?

ZQRX to wełna powstająca w etyczny sposób. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowania konsumentów na wełnę, która poprawia środowisko. Zespół ZQRX prowadzi dialog z hodowcami, docenia ich ciężką pracę i wspólnie podejmują działania, które mają na celu nieustanne ulepszanie procesu powstawania wełny. Ich priorytetem jest zrozumienie kluczowych kwestii związanych ze zdrowiem zwierząt oraz ze środowiskiem. Ten certyfikat, świadczy nie tylko o doskonałym traktowaniu zwierząt, jest gwarantem dbałości o osoby zatrudnione przy produkcji i o ich warunki pracy.

Czym różni się zwykła wełna od wełny premium?

Aby mieć pewność doskonałej jakości wełny, przede wszystkim należy odpowiednio zadbać o owce, które tą wełnę wytwarzają. Do produkcji ubrań z zimowej kolekcji Winter Sport używamy materiałów sprowadzanych od producentów wełny z hodowlami, gdzie owce traktuje się po królewsku, zgodnie z wytycznymi ZQRX. Kluczem do uzyskania najlepszej jakości wełny jest zapewnienie owcom odpowiednio dobranej paszy oraz najlepszych warunków życia. Wełna pozyskiwana jest w etyczny, bezpieczny sposób — owce nie są narażone na stres. To wszystko zapewnia, że w finalnym etapie otrzymujemy materiał, który od początku do końca tworzony jest z pasją i dbałością o środowisko.

Czym jest certyfikat Woolmark Company?

Woolmark Company jest gwarancją najwyżej jakości wełny, która powstaje z myślą o środowisku. Zużywa mniej wody i mniej energii przy produkcji niż inne włókna — o 18% mniej energii niż poliester i prawie 70% mniej wody niż bawełna. Wełna Woolmark Company jest w 100% biodegradowalna, więc nie przyczynia się do zanieczyszczenia mikroplastikami oceanów i mórz oraz planety. Kiedy włókno wełniane zostanie wyrzucone, w ciągu zaledwie kilku miesięcy w naturalny sposób rozłoży się w glebie, powoli uwalniając cenne składniki odżywcze z powrotem do ziemi. W przypadku kolekcji Aspen zależało nam na wełnie, która da wiele ciepła, a przy tym będzie puszysta, miękka w dotyku, otulająca — krótko mówiąc, miała to być królewska wełna. Zdecydowaliśmy się na wełnę certyfikowaną Woolmark Company. Jest to wełna z merynosów, niezwykle delikatna, bardziej miękka niż kaszmir i zapewnia przyjemne otulenie nawet dla najbardziej wrażliwej skóry.

Dlaczego warto wybrać wełnę premium?

Elastyczna struktura to wyznacznik wełny o wysokiej jakości — osiągana jest dzięki odpowiedniemu przygotowaniu wełny, oczyszczeniu włókien oraz procesowi przędzenia. Gdybyśmy spojrzeli na włókna wełny przez mikroskop, dostrzeglibyśmy podobieństwo każdego włókna do zwiniętej sprężyny, która po zgięciu powraca do swojego naturalnego kształtu. To sprawia, że wełna premium jest tak elastyczna i pomimo swej grubości, materiał doskonale dopasowuje się do ciała. Sprawia to również, że odzież z wełny certyfikowanej ma naturalną odporność na zagniecenia. Dodatkowo wełna merynosowa jest jednym z najbardziej oddychających włókien, może wchłonąć duże ilości pary wodnej, a następnie przez odparowanie odprowadzi ją do powietrza.

Wełna, której używamy w kolekcjach Winter Sport i Aspen to efekt długich poszukiwań materiału doskonałego. Jest to wełna produkowana z zachowaniem wszelkich standardów ochrony środowiska, oszczędzania wody i zrównoważonego rozwoju. Z tej wełny powstają ubrania, które pozostaną z tobą przez lata i będą cieszyć swoim pięknem i jakością.

Poznaj nasze kolekcje Aspen oraz Winter Sport i żyj zgodnie z zasadami zrównoważonej mody — tak jak team Moniki Kamińskiej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium