Monika Kamińska

NAJWIĘCEJ NOWOŚCI W BUTIKU PRZY UL. NIECAŁEJ 7 W WARSZAWIE! 

do kasy suma: 0,00 zł
EN / PL
Scabal, czyli wspaniała tradycja i doskonałe tkaniny
Scabal, czyli wspaniała tradycja i doskonałe tkaniny

Jak już pewnie większość z Was wie, w naszym Butiku na Niecałej 7 w Warszawie mamy usługę szycia na miarę. Jest ona dostępna zarówno w Monika Kamińska, jak i Zack Roman. Oznacza to po prostu, że szyjemy zarówno damskie, jak i męskie ubrania. U nas uszyjesz garnitur damski, sukienki, spódnice płaszcze i kamizelki oraz garnitury, marynarki czy spodnie.

Jesteśmy dumni, ponieważ szyjemy z tkanin, których pochodzenie i jakość znamy. Dlatego zawsze jesteśmy pewni efektu. Korzystamy z tkanin różnych firm: Drago, Huddersfield, Bateman oraz SCABAL. 

Mimo kilku źródeł dzisiaj chcemy opowiedzieć Wam więcej o marce SCABAL, czyli jednej z najbardziej luksusowych marek na świecie. Jeśli jesteś na początku swojej drogi z szyciem na miarę, to zapewne zastanawiasz się o co chodzi i dlaczego jako marka Monika Kamińska mówimy o innej marce. 

Wytłumaczenie jest proste - każde szycie rozpoczynamy od wyboru tkaniny. Oczywiście projekt i wykonanie to marka Monika Kamińska, ale tkanina to np. SCABAL właśnie. 

A musisz wiedzieć, że SCABAL, to tkaninowy Mercedes lub Gucci szycia na miarę. 

Historia marki SCABAL, czyli cofnijmy się w czasie

Jest rok 1938, kiedy to Otto Hertz zakłada firmę SCABAL. Gromadzi on najlepszych międzynarodowych krawców, który pod jego przewodnictwem, jak się później okaże, stworzą markę, którą doceni cały świat. SCABAL już w 1970 roku staje się wielką, międzynarodową firmą, a Johann Peter Thissen, najbliższy współpracownik Hertza awansuje na kierownika firmy. Co ciekawe, dziś SCABAL jest prowadzony przez Gregora Thissena, który jest synem Johanna. Mówi się, że to właśnie długoterminowa inwestycja w kadrę kierowniczą i ciągłość zarządu stoi za sukcesem tej marki. 

A skąd wzięła się nazwa SCABAL? Otóż jest to akronim utworzony z Société Commerciale Anglo Belgo Allemande et Luxembourgeoise ( tłum. Angielsko-Belgijsko-Niemiecko-Luksemburska Spółka Handlowa).

Oczywiście o samej historii można pisać bardzo długo, ale najważniejszy jest, że to właśnie rzemieślnicza praca, precyzja i uważność są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Takich rzeczy po prostu nie da nauczyć się na jednym szkoleniu. 

SCABAL produkuje luksusowe tkaniny: wełna, kaszmir, len, jedwab.

Przez lata materiały marki SCABAL można było podziwiać na wpływowych mężczyznach ze świata kina, polityki czy też sportu. SCABAL noszą: Barack Obama, Marlon Brando, Sean Connery, Leonardo DiCaprio, Colin Firth, Daniel Craig, Benedict Cumberbatch, David Beckham, Cristiano Ronaldo, Mick Jagger czy Lionel Richie. 

Vision, czyli wizja Salvadora Dalego 

Jednak chyba największą ciekawostką jest fakt, że SCABAL współpracował z Salvadorem Dalim, który stworzył dla firmy serię ekskluzywnych obrazów. W 1971 roku marka SCABAL poprosiła Dalego aby wyobraził sobie, jak będzie wyglądać moda męska w roku 2000. Dwanaście dzieł przedstawia wizję artysty, która dotyczy ewolucji ubrań męskich. Te 12 obrazów można określić jednym słowem - wizjonerstwo. SCABAL oczywiście wykorzystał wizje malarza i stworzył kolekcję 12 tkanin, które odzwierciedlają innowacje, które w swoich pracach zawarł malarz. 

Scabal dziś, czyli Monika Kamińska w siedzibie firmy

Dziś mamy 2019 rok i przenosimy się do siedzimy firmy SCABAL do Brukseli. Zapraszamy na fotorelację, która przeniesie Was do świata najlepszych materiałów. 

Zacznijmy oczywiście od jednego z ciekawszych aspektów, czyli co dokładnie ma na sobie Monika Kamińska. Garnitur Moniki jest w kolorze ciemnego, głębokiego granatu. Ma delikatne błękitne i różowe nitki. Garnitur jest uszyty w usłudze made-to-measure rzecz jasna w naszym Butiku. 

Zdjęcie tej stylizacji zostało wykonane z w części biurowej głównej siedziby SCABAL. 

Monika wygląda doskonale, ale przejdźmy dalej, do części magazynowej, gdzie możecie razem z nami podziwiać próbniki.

Na zdjęciu widać tkaninę z próbnika Vision. Tego, który jest inspirowany właśnie obrazami Salvadora Dalego. Tkanina, którą widać, to 100% kaszmir. Można z niej uszyć garnitur, sukienkę, spódnicę lub kamizelkę. 

Poniżej widzicie tkaniny zawinięte w belki. Kiedy na przykład zamawiasz garnitur, to z takiej belki odcina się 3 m tkaniny, a następnie wysyła do szwalni. Zwróć uwagę na to, jak są idealnie złożone. Nawet przechowywanie tkanin ma w sobie wysublimowany porządek. 

Czy wiesz, że w tkaninach premium nie ma podziału na damskie i męskie? Z danego próbnika możesz uszyć cokolwiek chce. Jedynym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. A w Monika Kamińska nie znamy takiego pojęcia, jak "ograniczenie". Jesteśmy po to, by spełniać Twoje ubraniowe marzenia. 

Oczywiście tkanina to jeszcze nie wszystko. Kolejnym krokiem są takie elementy jak: podszewka, guziki czy krój. Rzecz jasna nasz klient nie musi być specjalistą, to nasi doradcy w butiku pomogą wszystko dobrać odpowiednio. 

Próbniki

Archiwalny próbniki naprawdę robią wrażenie. Niektóre mają nawet ponad 50 lat!

Poniżej możecie zobaczyć historyczny próbnik z letnimi tkaninami. Zatrzymajmy się przy nim na chwilę. Otóż w tkaninach premium trendy nie zmieniają się jak w kalejdoskopie. Wyprodukowanie tkaniny trwa kilka miesięcy, więc produkuje się tylko tkaniny, które nie wyjdą z mody już po jednym sezonie. Takie podejście jest niesamowicie odpowiedzialne i nawiązuje do filozofii etycznej mody. Chodzi oczywiście o to, by dana rzecz służyła nam długo oraz nie stała się za chwilę już nieaktualna. 

Spójrzcie też koniecznie na te archiwalne próbniki z tkaninami. Z łatwością można dostrzec zniszczenia widoczne na papierze, a tkaniny nadal są w doskonałym stanie. W dodatku te wzory są tak ponadczasowe, że nawet dzisiaj śmiało można z nich uszyć świetne ubrania.

A na koniec smaczek. Monika trzyma w rękach próbnik z tkaniną, z której ma uszyty garnitur. Pochodzi on z kolekcji SCABAL VISION. 

Uchylamy też rąbka tajemnicy, czyli spójrzcie na projekty tkanin na rok 2020!

Kontrola jakości

SCABAL dba o jakość swoich tkanin w każdym calu. Czy wiesz, że każda tkanina przed wysłaniem do szwalni jest dokładnie oglądana centymetr po centymetrze? Pracownicy rozwijają ją w specjalny sposób i sprawdzają czy wszystko jest idealnie i pozbawione wad. Czy można wystawić sobie jeszcze lepszą wizytówkę swoich usług? Po prostu profesjonalizm pod każdym względem. 

Co łączy SCABAL i Micheala Jordana? Oczywiście profesjonalizm!

Z daleka tkanina wygląda jakby po prostu miała prążek. A kiedy przyjrzysz się bliżej, to zobaczysz oczywiście imię i nazwisko koszykarza. Ta tkanina została wyprodukowana na specjalne zamówienie. Trzeba przyznać, że pomysł jest wprost fantastyczny! Jordan ma aż 198 cm wzrostu, więc i tkaniny potrzebował pewnie nieco więcej. 

Uff, bardzo dużo tych informacji. Ale mam nadzieję, że odpowiednio wyjaśniliśmy Wam wyjątkowość marki SCABAL. My mamy do niej najwyższe zaufanie, które opiera się właśnie na niesamowitej jakości, pasji oraz zaangażowaniu. Tkaniny tworzone przez SCABAL to nie tylko przepiękna tradycja, ale też najwyższy profesjonalizm. A na koniec jeszcze możecie nacieszyć oko garniturem szytym na miarę, który w trakcie wizyty miała na sobie Monika. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium