Monika Kamińska

NAJWIĘCEJ NOWOŚCI W BUTIKU PRZY UL. NIECAŁEJ 7 W WARSZAWIE! 

do kasy suma: 0,00 zł
EN / PL
Szycie na miarę: Scabal i cool wool
Szycie na miarę: Scabal i cool wool

Co możesz uszyć na miarę?

Szyjemy w usłudze MTM, czyli made to measure. Oznacza to, że dopasowujemy produkt do sylwetki na podstawie gotowych form. W tej usłudze szyjemy marynarki, spodnie, garnitury, spódnice, płaszcze czy kamizelki.

Bespoke to natomiast szycie miarowe od podstaw. Tutaj dominują często bardziej skomplikowane kroje. Szyjemy sukienki, suknie ślubne, bluzki, topy.

Kolejnym etapem jest wybór tkaniny. I tutaj oczywiście masz pełna dowolność, jednakże w tym wpisie chcemy zwrócić szczególną uwagę na jedną konkretną.

Tkanina cool wool

Spójrz jak pięknie prezentuje się tkanina wełniana tzw. cool wool z próbnika Scabal! A jeśli nie wiesz, co to jest cool wool, to już tłumaczymy! Otóż jest to typ tkaniny wełnianej zwany tropkiem, który wykonywany jest za pomocą splotu otwartego, dzięki temu zapewnia doskonałą wentylację. Tkania jest chłodna w dotyku, przewiewna i komfortowa. Idealna dla wszystkich, których obowiązuje latem sztywniejszy dress code. Podobne tkaniny były używane już w średniowieczu, a często na nas, nowoczesnych ludzi, wełna nadal kojarzy się tylko ze swetrem.

Zalety cool wool:

  • chłodny chwyt
  • przewiewność
  • nie gniecie się
  • nie wymaga częstego prania
  • całoroczna
  • odporna na rozciąganie
  • na upały


Prezentowana tkanina wełniana Scabal Capri ma gramaturę 260g.


Czy wiesz, że najczęściej z tropiku szyją sobie marynarki mężczyźni, którzy mieszkają w gorącym kraju, a chcą pozostać eleganccy? Jak to jednak u nas bywa, kobiety też mogą robić, co chcą, więc odrzuć w kąt nieoddychający poliester i wybierz cool wool.

Detal ma znaczenie

Wróćmy jednak do rytuału szycia na miarę. Tkaninę mamy już wybraną, więc przechodzimy do detali. Razem wybieramy guziki, podszewki, monogram czy też metodę szycia.

Kiedy już ustalimy wszystkie szczegóły, to przechodzimy do przymiarek. W dogodnym dla Ciebie terminie gościmy Cię w butiku i sprawdzamy, czy wszystko pasuje i dobrze leży. Zaznaczamy ewentualne poprawki.

I na koniec, najprzyjemniejsza rzecz, czyli odbiór. Tutaj żadna nieprzyjemna niespodzianka Cię już nie spotka. Po prostu odbierasz wymarzoną rzecz i cieszysz się jej pięknem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium