Najlepsze materiały na jesień: wełna. Królowa jesiennych tkanin, która nie gryzie
O tym, że kochamy wełną miłością nieskończoną mówiliśmy już Wam wiele razy. To ona jest dla nas niekwestionowaną królową tkanin, a także fundamentem marki Monika Kamińska. To od wełny wszystko się zaczęło. Pierwsze ubrania, które projektowaliśmy, szyliśmy właśnie z tej tkaniny. A dlaczego wełniane ubrania są najlepsze na jesień? Przede wszystkim dlatego, że pozwalają utrzymać optymalną temperaturę ciała. W skrócie - dają to upragnione ciepełko. W ubraniu z wełny nie zamarzniesz, ani się nie przegrzejesz. Właściwości tej tkaniny pozwalają skórze oddychać, doskonale pochłaniają wilgoć, więc chronią także przed rozwojem bakterii i roztoczy.
Wełna, którą znajdziecie w kolekcji Roots jest starannie wyselekcjonowana i certyfikowana. Wyróżnia się wyjątkową delikatnością. Wbrew powszechnym przekonaniom – nasza wełna nie drapie i nie gryzie. Możesz przekonać się o tym na własnej skórze, wybierając wełniane spodnie z kolekcji Roots. Czekają na Ciebie zarówno takie, które włożysz na co dzień, jak i eleganckie spodnie garniturowe. A to jeszcze nie koniec jej zalet. Uwielbiamy naszą wełnę także za to, że jest łatwa w pielęgnacji. Nie chłonie zapachów, kurzu, brudu. Nie trzeba więc jej często prać. Optymalnym sposobem, by odświeżyć wełniane ubranie jest wietrzenie na świeżym powietrzu. Podaruj sobie przyjemne ciepło na jesienne chłody i wybierz marynarki oversize z wełny z kolekcji Roots Moniki Kamińskiej. Gwarantujemy, że nie pożałujesz!
Najlepsze materiały na jesień: wełna merino. Cienka jak pajęcza nić, ale niezwykle ciepła
Odmianą wełny, która także doskonale sprawdza się w chłodne miesiące w roku jest merino. Jej włókna pozyskiwane są z owiec, żyjących na terenie Nowej Zelandii. Tamtejsze górskie krajobrazy zachwycają, ale w regionie panują niezwykle trudne warunki atmosferyczne. Ogromne wahania temperatur wymagają właściwego przystosowania się do życia w tym miejscu. Tę umiejętność posiadły owce, które dzielą się z ludźmi swoim skarbem, czyli runem. To z niego powstaje wyjątkowa wełna merino. Jej włókna są cienkie jak pajęcza nić i delikatne jak skrzydła motyla. Mimo to, zapewniają doskonałą ochronę przed zimnem. Gdy temperatura nieco wzrasta – ubranie z wełny merino pozwala skórze oddychać, nie przegrzewając jej. Pęcherzyki powietrza, które znajdują się we włóknach wełny merino pochłaniają wilgoć ze skóry i błyskawicznie oddają ją do otoczenia. Te zdolności higroskopijne sprawiają, że wełna z merynosów jest naturalnie antybakteryjna.
Ta dzianina o cudownych właściwościach może wprowadzić się do Twojej szafy w postaci swetrów i golfów z wełny merino, z kolekcji Roots Moniki Kamińskiej. Pokochasz je za wyjątkową lekkość – choć sweter lub golf z merynosów może wydawać się cienki, przyjemnie zaskoczy Cię ilość ciepła, jaką od niego otrzymasz. Kolejną zaletą ubrań z merino jest łatwość ich pielęgnacji. Dzięki temu, że nie pochłaniają zapachów, nie trzeba ich często prać. Wełna samoistnie odświeża i regeneruje się w wyniku kontaktu z tlenem. Włókna merynosów są elastyczne, co sprawia, że długo zachowują swój kształt, kolor, strukturę. Z powodzeniem można więc nosić ubrania z merino przez kilka sezonów.
Najlepsze materiały na jesień: kaszmir. Ekskluzywny i delikatny król jesieni
Kolejnym materiałem, który idealnie sprawdza się jesienią jest kaszmir. To rodzaj wełny, pozyskiwanej z kóz kaszmirskich, hodowanych w Azji. Ekstremalne warunki pogodowe, w których żyją zmusiły je do wytwarzania wyjątkowego runa: bardzo ciepłego, chroniącego przed wiatrem, mrozem, wilgocią, a jednocześnie oddychającego, by równie komfortowo czuły się, gdy nadchodzi ocieplenie. Kaszmir produkowany jest z włókien wyczesywanych z kóz, a następnie poddawanych specjalistycznej obróbce. Pozyskiwanie runa możliwe jest tylko wiosną, przez kilka miesięcy w roku. Czysty kaszmir może mieć trzy kolory: biały, jasno szary i ciemno brązowy. Ten pierwszy uważany jest za najbardziej ekskluzywny. Do produkcji swetra z kaszmiru potrzebne jest runo nie jednej, a kilku kóz. Ponadto, w całym procesie produkcji stosowane są specjalne techniki rzemieślnicze, by nie uszkodzić delikatnych i drogocennych włókien. To właśnie decyduje o wysokiej cenie tego materiału. Kaszmir często łączony jest z innymi włóknami, np. wełną. Tak jest w przypadku bluzek i spódnic z kolekcji Roots Moniki Kamińskiej, które już dziś możesz kupić w naszym sklepie.
Kaszmir ma bardzo cienkie włókna. Niektóre z nich mogą być nawet sześć razy cieńsze od ludzkiego włosa. Jednocześnie wyróżniają się delikatnością i są niezwykle przyjemne w dotyku. Ubrania z kaszmiru są bardzo ciepłe, a przy tym niemal w ogóle nie gryzą. Jak każdy rodzaj wełny, także kaszmir błyskawicznie odparowuje wodę, dzięki czemu pozwala utrzymać cały czas optymalną temperaturę ciała. Jest niezwykle elastyczny i sprężysty, trudno się gniecie. Warto jeszcze wspomnieć, że kaszmirowe ubrania, pielęgnowane z należytą troską są właściwie niezniszczalne i będą służyły Ci przez wiele lat. Chcesz poczuć delikatny dotyk kaszmiru na swojej skórze? Koniecznie sprawdź szaliki, dostępne w sklepie Moniki Kamińskiej.
Najlepsze materiały na jesień: dzianina wełniano-bawełniana – miękka i ogrzewająca jak ciepły kocyk
I jeszcze nasza wisienka na torcie. Dzianina wełniano-bawełniana – jedyna taka na rynku. Połączenie wytrzymałej bawełny z ciepłą wełną po prostu musi znaleźć się w Twojej szafie. Pokochasz ją za przyjemne otulenie i dużo upragnionego ciepełka. W kolekcji Roots z tego materiału uszyliśmy sukienki: przylegające, podkreślające figurę, a przy tym bardzo wygodne. Do wyboru masz dwie długości: przed kolana i do kostek. Naszą dumą jest sukienka-kardigan Parsley. Możesz nosić ją tradycyjne do wełnianych rajstop, założyć na golf lub zarzucić do spodni, a nawet drugiej sukienki. Wszystkie te sukienki są cudownie miękkie dla skóry i cieplutkie niczym kocyk. Do tego delikatnie się uciągają, co czyni je bardzo komfortowymi – podążają za Tobą i nie krępują ruchów. Można w nich biegać, tańczyć, leżeć na kanapie, spędzić cały dzień na konferencji. Przekonaj się sama!
Wsparcie merytoryczne w tworzeniu artykułu: dział produkcji marki Monika Kamińska.