Monika Kamińska

Odwiedź nasz butiku przy ul. Niecałej 7 w Warszawie >>> sprawdź

Magia lnu, czyli natura wie najlepiej
Magia lnu

Kiedy myślimy o lecie, to w głowie pojawia nam się obraz lnu. Najpierw jako rośliny, którą wysiewa się w maju, żeby można było zimą, zacząć prządź nić. Czy wiesz, że lnianych nici przed tkaniem nie prano, ani farbowano. Późną wiosną, przy bardzo słonecznej pogodzie, rozkładano tkaniny na łąkach, aby leżąc na słońcu, wybieliły się i zmiękły. Len jest rośliną, stworzoną przez naturę. Czy można lepiej opisać połączenie natury z człowiekiem? Jak w postaci lnianego garnituru przykrywającego ciało?

Jak on subtelnie się gniecie!

Wielką, a może największą zaletą lnianych ubrań, jest to, że się gniotą. Tak! Muszą być pogniecione. To jest atut lnu, nie wada. Takiego lnianego garnituru nie trzeba prasować, zagniecenia są bardzo wskazane. Nie bój się, że ktoś pomyśli „nie uprasowała”. Uważamy, że właśnie trzeba chodzić z podniesioną głową do góry i być dumnym, że postawiłaś na naturę. Natury w postaci lnu – nie trzeba ulepszać.

Co nam dają oprócz świetnego wyglądu lniane tkaniny?


Len charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na tarcie i rozciąganie. Spójrz na nasze spodnie lniane, są one szerokie. Właśnie dlatego, że len nie rozciąga się i nie powinien przylegać do ciała. Dodatkowo nie ma możliwości, aby lniane ubranie elektryzowało się. Len absorbuje wilgoć, jest całkowicie antyalergiczny. W naszej kolekcji mamy całe stylizacje z tej tkaniny. Począwszy od garnituru, szortów, aż po topy i t-shirty lniane.

Najważniejsze o lnie!


Z czystym sumieniem głosimy, że len jest najlepszą tkaniną na wysokie temperatury! Lniane tkaniny są bardzo przewiewne. Nie ma możliwości, abyś czuła, że jest Ci za gorąco. Tak naprawdę latem, w wysokich temperaturach lepiej jest ubrać się od stóp do głów w len, niż odkrywać ciało.

 

  
Podsumowując! Co musisz wiedzieć o lnie:

Len to szlachetny i ceniony materiał
Jest wyznacznikiem elegancji, a równocześnie tkaniną, po którą chętnie sięgają osoby dbające o zdrowy, ekologiczny tryb życia.

Jest trwały i wytrzymały
Dzięki silnemu splotowi włókien len jest odporny na rozciąganie i tarcie. Co więcej, można go prać w wysokich temperaturach bez obawy, że włókna ulegną zniszczeniu, a materiał się zbiegnie.

Zapewnia komfort w upalne dni
Charakterystyczną cechą lnu jest jego przewiewność. Dzięki temu podczas upałów skóra może swobodnie oddychać.

Chroni Twoje zdrowie
Len wykazuje działanie antyalergiczne i antygrzybiczne. Dzięki temu idealnie nadaje się dla osób cierpiących na alergie.

Jest ekologiczny
Len jest materiałem naturalnym, powstającym z włókien roślinnych. Całkowicie się rozkłada, nie pozostawiając żadnych niebezpiecznych dla środowiska odpadów.

Zabieramy Cię na LENiwe wakacje! Wierzymy, że zakochasz się w lnie tak jak my!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium