Monika Kamińska

NAJWIĘCEJ NOWOŚCI W BUTIKU PRZY UL. NIECAŁEJ 7 W WARSZAWIE! 

do kasy suma: 0,00 zł
EN / PL
Jak dbać o buty zimą?
Jak dbać o buty zimą?

Kupiłaś swoją wymarzoną parę? Bardzo nas to cieszy!  Aby Twoje buty przez cały czas użytkowania prezentowały się doskonale zebraliśmy kilka porad, które pomogą Ci w poprawnej pielęgnacji. 

Jak pielęgnować buty zimowe ze skóry licowej?

Zima jaka jest każdy wie. Sypie śniegiem, jest zimno i mokro. A jeśli sypie śniegiem, to i sypią solą i piaskiem, żeby człowiek nóg nie połamał. Jest to oczywiście pozytywna sprawa dla wszystkich. Jednak jest ktoś, komu się to nie podoba. I to są Twoje buty. 

Buty nie lubią soli i nie lubią, kiedy jest mokro. Oczywiście mówimy tutaj o butach miejskich. Doskonale wiemy, że istnieją buty do zadań specjalnych, w których możesz zdobyć górskie szczyty zimą. 

Najważniejszą rzeczą jest zadbanie o buty po przyjściu do domu. Nie możesz o nich zapomnieć!

 

Usuń z butów resztki soli i piasku oraz środków chemicznych. Do tego celu użyj wilgotnej ściereczki lub delikatnie nasączonej gąbki. Pamiętaj, by nie dokładać butom kolejnej porcji wody. One po przejściu się zaśnieżonymi chodnikami mają już dość. Następnie odstaw buty do wysuszenia. Możesz postawić je po prostu na ręczniku. Jednak nigdy nie susz butów na kaloryferze. Buty najbardziej lubią schnąć w temperaturze pokojowej. Postawienie ich na grzejniku może to spowodować ich uszkodzenie się lub rozklejenie. Jeśli zamokły sznurowadła, to wyjmij je, a buty wypchaj papierem i pozostaw jest do całkowitego wyschnięcia. 

Kiedy buty wyschną wypastuj je pastą w odpowiednim kolorze. 

Ważne jest również unikanie całkowitego przemoczenia obuwia. Oczywiście wiemy, że nikt nie jest władcą pogody i czasem po prostu warunki pogodowe zaskakują. Kolejną ważną rzeczą, o której często się zapomina, a wpływa ona na trwałość butów. Buty wkładamy i zdejmujemy rozwiązane. Mówiąc wprost: wpychanie butów na siłę nie służy im. 

 

Czy można prać buty w pralce?

To pytanie pojawia się bardzo często. My nie polecamy prania butów w pralce. Może to pozbawić skórę elastyczności oraz spowodować jej pęknięcia. Pranie i wirowanie osłabiają spoiny kleju oraz ściegu szycia. Mówiąc wprost, po prostu pralka niszczy buty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium