Monika Kamińska

NAJWIĘCEJ NOWOŚCI W BUTIKU PRZY UL. NIECAŁEJ 7 W WARSZAWIE! 

do kasy suma: 0,00 zł
EN / PL
Odzież sportowa z certyfikatem
Odzież sportowa z certyfikatem

Nasza kolekcja ubrań sportowych przeznaczona jest do wykonywania profesjonalnych sportów w trudnych warunkach pogodowych.

By sprostać pogodzie, ubrania sportowe muszą być uszyte z materiałów, które są gotowe na zderzenie z wiatrem, chłodem i niskimi temperaturami. Oprócz tego dzianina powinna mieć również certyfikaty, które wpisują się w założenia naszej marki.

Tak też się stało. Mamy wełnę z technologią CompACT3, co oznacza, że jest o 30% bardziej wytrzymała, 20% bardziej rozciągliwa i 15% bardziej miękka dla skóry.

Certyfikowana wełna w odzieży sportowej

Zawsze podkreślamy, że czujemy się odpowiedzialni za środowisko, ludzi oraz nie chcemy przyczyniać się do nadprodukcji odzieży.

Dlatego stawiamy na materiały, które mają za sobą certyfikaty poświadczające, że spotykamy się z naszą wizją zrównoważonej mody po tej samej stronie.

ZQRX Merino oznacza, że pozyskiwana jest w etyczny sposób. Ustanawia najwyższe standardy jakości włókien, dobrostanu zwierząt, a także odpowiedzialności za środowisko i odpowiedzialności społecznej. Głównym założeniem jest dążenie do wyeliminowania krytycznych globalnych problemów. Ponadto każde strzyżone włókno jest sprawdzane pod kątem długości, wytrzymałości i średnicy włókna. ZQRX to synergia ekologii i społeczności. 

Certyfikat EMAS, czyli System Ekozarządzania i Audytu ISO 14001

Certyfikat ten bazuje na międzynarodowych standardach i odnosi się do zarządzania środowiskowego. Stanowi potwierdzenie konsekwentnego wdrażania wszystkich elementów zmierzających do ograniczenia negatywnego wpływu organizacji na środowisko.

Associazione Tessile e Salute

Stowarzyszenie to pozwala przedsiębiorcom na uzyskanie dobrowolnej certyfikacji produkcji wolnej od substancji szkodliwych. U podstaw Tessile e Salute leży przekonanie, że tylko działając synergicznie, można zidentyfikować najskuteczniejsze rozwiązania przeciwdziałające i zapobiegające rozprzestrzenianiu się na włoskim i europejskim rynku potencjalnie szkodliwych produktów. Certyfikacja potwierdza identyfikowalność łańcucha produkcyjnego, znajomość wszystkich produktów chemicznych stosowanych przez przedsiębiorstwa, gotowość do badania i rozwiązywania nowych problemów.

Certyfikacja B Corporation

Certyfikat ten poświadcza, że firma spełnia wysokie standardy zweryfikowanej wydajności, odpowiedzialności i przejrzystości w zakresie czynników od świadczeń pracowniczych, poprzez  działalność charytatywną aż do praktyk w zakresie łańcucha dostaw i wykorzystywanych materiałów. Potwierdza, że firma wykazuje wysoką wydajność społeczną i środowiskową, wykazuje się przejrzystością oraz spełnia bardzo rygorystyczne standardy działań operacyjnych, odpowiedzialności oraz transparentności, które przekładają się na społeczeństwo i środowisko naturalne.

4sustainability®, znak zrównoważonej mody

Przyznanie znaku 4sustainability® obliguje marki do wdrożenia jednej lub kilku spójnych inicjatyw, a także przestrzegania rygorystycznych wymagań, które są na bieżąco monitorowane. Każda inicjatywa 4sustainability® ma jeden lub więcej Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ jako swoją podstawę i cel. Filozofia opiera się na następujących filarach.

  • Materiały: przejście na stosowanie materiałów o mniejszym oddziaływaniu na środowisko na rzecz zrównoważonej produkcji.
  • Zarządzanie chemikaliami: eliminacja toksycznych i szkodliwych chemikaliów z cyklu produkcyjnego.
  • Identyfikowalność procesu i monitorowanie łańcucha dostaw.
  • Wzrost dobrostanu organizacyjnego.
  • Świadome korzystanie z zasobów w celu zmniejszenia wpływu na środowisko.
  • Rozwój praktyk ponownego wykorzystania, recyklingu i zrównoważonego projektowania.

Jak widać, certyfikaty to wielka skarbnica wiedzy dla Klienta. Aby je pozyskać, dzianina musi przejść wiele testów a wraz z nią przedsiębiorcy. Nowoczesna moda to moda zrównoważona, badana, sprawdzana i dążąca do wspólnego dobra ludzi i planety. To już o wiele więcej niż ubranie. To decyzja, by środowisko naturalne było bezpieczne, czyste i wolne chemii.

 

ZOBACZ KOLEKCJĘ ACTIVE EXTRA WARM >>> 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium