Komin fioletowy wełniany
100% wełna merino
Opis
Komin wełniany, fioletowy
Skład: 100% wełna merino
Gramatura: 195 gsm
Komin z wełny merino doskonale ochroni Twoją szyję, brodę i nos przed wiatrem i chłodem. Zapewni Ci także przyjemne ciepło i nie pozwoli Ci się zgrzać. Uszyliśmy go z delikatnej i niezwykle przyjemnej w dotyku wełny merino, która dzięki swoim wyjątkowym właściwościom dostosuje się do Twojego treningu. Wełna wykazuje cechy termoregulacyjne – nie tylko zatrzymuje ciepło, ale także błyskawicznie odparowuje wilgoć po większym wysiłku. To szczególnie ważne w przypadku wszelkich aktywności na świeżym powietrzu, bo istotnie ogranicza ryzyko przewiania. Komin możesz nosić na części twarzy lub tylko na szyi.
Ważne: komin został zwężony w porównaniu z poprzednimi modelami.
Główne zalety wełnianego komina:
- Skład: 100% wełna merino;
- Technologia CompACT3, która jest wykorzystywana w produkcji sprawia, że wełna w kolekcji Winter Sport jest 30% bardziej wytrzymała, 20% bardziej rozciągliwa i 15% bardziej przyjazna dla skóry;
- Optymalna długość, która zabezpieczy przed zimnem Twoją szyję, brodę, nos i policzki;
- Ochroni delikatną skórę przed warunkami atmosferycznymi;
- Stylowe uzupełnienie zimowych, sportowych stylizacji;
- Wzór: gładki;
- Kolor: fioletowy;
- Fason: prosty;
- Wełna pochodzi z Włoch;
- Zaprojektowano i uszyto w Polsce.
Jak prać komin z merino?
Dzianina wełniana, z której go uszyliśmy ma szereg wyjątkowych właściwości. Jedną z nich jest łatwość w utrzymaniu w czystości. Merino nie chłonie brudów i zapachów, więc nie trzeba go często prać. Jeśli będziesz potrzebowała odświeżyć swój komin – po prostu go przewietrz na balkonie lub tarasie. Jeśli czymś go zaplamisz – upierz wełniany komin ręcznie w chłodnej wodzie z dodatkiem łagodnego płynu do prania wełny. Pamiętaj jednak, by delikatnie go ugniatać. Nie pocieraj, bo mogłoby to uszkodzić delikatne wełniane włókna. Możesz również uprać komin w pralce w trybie do prania wełny, w temperaturze do 30 stopni. Susz na płasko w temperaturze pokojowej. Nie zalecamy korzystania z suszarki bębnowej i suszenia na kaloryferze. Przestrzeganie tych kilku zasad sprawi, że Twój komin z merino długo będzie wyglądał jak nowy.
Dlaczego wełna merino jest lepsza w ubraniach sportowych niż poliamid i poliester ? Dowiedz się więcej z naszego wpisu na blogu >>>
Dane techniczne
Certyfikat | ZQRX |
Materiał | Wełna merino |
Kolor | Fioletowy |
Gramatura | +/- 195gsm |
Zrównoważona moda
W Monika Kamińska 99% produkcji to materiały naturalne: wełna, len, jedwab, bawełna oraz sztuczne: wiskoza, cupro, lyocell. 1% kolekcji to materiały syntetyczne, używamy ich wyłącznie tam, gdzie naprawdę jest to koniecznie.
Produkujemy z materiałów typu deadstock, które odkupujemy włoskich producentów. Deadstoki to materiały, które zostały wyprodukowane, ale nie odebrane przez firmę zamawiająca. My je kupujemy i dajemy im drugie życie.
Korzystamy z materiałów certyfikowanych m.in. The Woolmark Company, GOTS, ZQRX, Better Coton Initiative, Sustainable Tracable Wool, NM Wool - Non Mulesed Wool, Assosaciazione Tessile e Salute.
Farbując materiały na nasze wzory, wybieramy farbiarnie, które korzystają z barwników pigmentowych, które nie wymagają parowania. Materiały farbowane z użyciem barwników pigmentowych wymagają tylko prostego suszenia, dzięki czemu oszczędzamy wodę i energię.
Krótkie serie. Wolimy wyprodukować mniej, ale mieć pewność, że wszystko sprzedamy.
Brak notorycznych przecen. Nie gramy ceną. Wolimy sprzedać mniej, lecz uczciwie.
Wyprzedajemy kolekcję do końca włącznie z prototypami produkcyjnymi sprzedawanymi w ramach sample sale. Żadne nasze ubrania nie są niszczone.
Jeśli zostaje nam trochę tkaniny, to szyjemy dalej! Z końcówek tkanin tworzymy pojedyncze egzemplarze mini spódniczek, kamizelek lub sukienek.
Naprawiamy i upcyklingujemy ubrania. Organizujemy akcję „SPA dla ubrań”, w ramach której nie tylko naprawiamy, ale również dajemy drugie życie ubraniom naszej marki.
Organizujemy w butiku wymianę ubrań dla klientek, w ramach której mogą między sobą wymieniać się ubraniami z marki Monika Kamińska, dzięki czemu niechciane rzeczy zyskują drugie życie.