Monika Kamińska

NAJWIĘCEJ NOWOŚCI W BUTIKU PRZY UL. NIECAŁEJ 7 W WARSZAWIE! 

Bluza bawełniana Cozy, brązowa

95% bawełna organiczna z certyfikatem GOTS, 5% elastan, certyfikat OEKO-TEX

Cena: 399,00 zł 399.00

95% bawełna organiczna z certyfikatem GOTS, 5% elastan, certyfikat OEKO-TEX

Kup teraz - zapłać za 30 dni
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Czas wysyłki: 3 dni robocze
Wygodna dostawa
14 dni na łatwy zwrot

Opis

Bluza Cozy bawełniana, brązowa

Skład: 95% bawełna organiczna z certyfikatem GOTS, 5% elastan, certyfikat OEKO-TEX

Gramatura: 250g/m2

Modelka ma 172 cm wzrostu i nosi rozmiar XS. Wymiary modelki: 83 cm biust, 63 cm talia, 92 cm biodra.

Bawełniana sportowa bluza Cozy to świetne uzupełnienie naszej sportowej kolekcji. Będzie idealna do wszelkich aktywności na świeżym powietrzu: rolki, rower czy piesze wycieczki. Uszyliśmy ją z bawełny organicznej z dodatkiem elastanu, dzięki temu świetnie oddycha oraz zapewnia komfort ruchów.

W tym modelu postawiliśmy na oversize z kapturem. Bluza ma szersze rękawy ze ściągaczem w mankietach. Z przodu kieszeń. Miłym dla oka akcentem jest sznurek zakończony metalowym agletem o złotym kolorze.

Jakość bawełny jest poświadczona certyfikatami:

GOTS, co oznacza, że zawartość włókien organicznych musi wynosić minimum 70%. Włókna organiczne są to włókna, które hoduje się bez użycia syntetycznych pestycydów i GMO. Są hodowane zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego, które jest procesem produkcyjnym utrzymującym zdrowy ekosystem.

OEKO-TEX podkreśla jakość określonych produktów, które nie zawierają substancji szkodliwych dla człowieka. Poświadcza także ochronę produktów przed niebezpiecznymi substancjami, które mogą wywoływać substancje alergiczne po zetknięciu ze skórą (w tym także możliwość transportu przez pot).

Główne cechy bawełnianej bluzy Cozy:

  • Skład: 95% bawełna organiczna z certyfikatem GOTS, 5% elastan, certyfikat OEKO-TEX
  • Gramatura: 250g/m2;
  • Rodzaj materiału: dzianina całoroczna;
  • Nie pochłania przykrych zapachów;
  • Doskonała do każdego typu aktywności: treningu na sali, jak i na świeżym powietrzu;
  • Kaptur: tak;
  • Kieszeń: tak;
  • Detale: sznurek zakończony metalowym agletem o złotym kolorze;
  • Zaprojektowana i uszyta w Polsce;
  • Kolor: brązowy;
  • Okazja: trening na sali i świeżym powietrzu, czas wolny;
  • Pranie: Pamiętaj, że bawełna potrzebuje odpoczynku. Przewietrz ją. Pierz w 30 stopniach na niskich obrotach z użyciem delikatnych detergentów. Prasuj w temperaturze maksymalnie do 110 stopni. Nie wybielaj. Susz w pozycji poziomej. Nie susz bębnowo;

Z czym nosić bluzę z bawełny organicznej?

Bluza doskonale pasuje do pozostałych elementów z kolekcji Active Moniki Kamińskiej: kolarek czy koszulek. Sportowy look uzupełnisz bawełnianymi, wygodnymi skarpetami i czapką z daszkiem. Wystarczy chwila i jesteś gotowa na kolejne wyzwania!

Dane techniczne

Certyfikat Global Organic Textile Standard (GOTS)
Materiał Bawełna
Kolor Brązowy

Zrównoważona moda

W Monika Kamińska 99% produkcji to materiały naturalne: wełna, len, jedwab, bawełna oraz sztuczne: wiskoza, cupro, lyocell. 1% kolekcji to materiały syntetyczne, używamy ich wyłącznie tam, gdzie naprawdę jest to koniecznie.

Produkujemy z materiałów typu deadstock, które odkupujemy włoskich producentów. Deadstoki to materiały, które zostały wyprodukowane, ale nie odebrane przez firmę zamawiająca. My je kupujemy i dajemy im drugie życie.

Korzystamy z materiałów certyfikowanych m.in. The Woolmark Company, GOTS, ZQRX, Better Coton Initiative, Sustainable Tracable Wool, NM Wool - Non Mulesed Wool, Assosaciazione Tessile e Salute.

Farbując materiały na nasze wzory, wybieramy farbiarnie, które korzystają z barwników pigmentowych, które nie wymagają parowania. Materiały farbowane z użyciem barwników pigmentowych wymagają tylko prostego suszenia, dzięki czemu oszczędzamy wodę i energię.

Krótkie serie. Wolimy wyprodukować mniej, ale mieć pewność, że wszystko sprzedamy.

Brak notorycznych przecen. Nie gramy ceną. Wolimy sprzedać mniej, lecz uczciwie.

Wyprzedajemy kolekcję do końca włącznie z prototypami produkcyjnymi sprzedawanymi w ramach sample sale. Żadne nasze ubrania nie są niszczone.

Jeśli zostaje nam trochę tkaniny, to szyjemy dalej! Z końcówek tkanin tworzymy pojedyncze egzemplarze mini spódniczek, kamizelek lub sukienek.

Naprawiamy i upcyklingujemy ubrania. Organizujemy akcję „SPA dla ubrań”, w ramach której nie tylko naprawiamy, ale również dajemy drugie życie ubraniom naszej marki.

Organizujemy w butiku wymianę ubrań dla klientek, w ramach której mogą między sobą wymieniać się ubraniami z marki Monika Kamińska, dzięki czemu niechciane rzeczy zyskują drugie życie.

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium